1 kadin 1 erkek

28.6.09


TürkMax'ın yeni yayın döneminde başlayan, kadınlarla erkekler arasındaki ilişkileri komik bir üslupla anlatan "1 Kadın 1 Erkek" kısa sürede izleyicilerde tiryakilik yarattı. Demet Evgar ile Emre Karayel'in başrollerini paylaştıkları program; ev içinde, arabada, alışverişte, kayınvalidenin evinde, tatilde, spor merkezinde ve akla gelebilecek her yerde geçiyor ve dünyadaki her çiftin yaşayabileceği komik durumlar özgün ve çok cesur bir tarzla anlatılıyor.

1 Kadın 1 Erkek'in orijinali "Un Gars Une Fille" adı ile Kanada'da yayınlanmaya başladı. Daha sonra Fransa, İtalya, Bulgaristan, Yunanistan, Polonya, Ukrayna, İsveç, Portekiz, İspanya, Rusya, Hollanda, Meksika, Litvanya, Lübnan, Letonya, İsrail, Yunanistan, Almanya, Belçika, Kanada'ya uyarlanarak yayına girdi. Her yayınlandığı ülkede çok başarılı olup bir fenomen haline gelen program hiçbir kategoriye girmedi ve farklı, özgün bir iş olarak yıllarca ekranda kaldı.

1 Kadın 1 Erkek "Un Gars Une Fille" dizisinin Türkiye versiyonu Altıoklar TV Programları şirketi tarafından yapılıyor. Bu programın yönetmenliğini Müge Turalı, yapımcılığını Mehmet Altıoklar gerçekleştiriyor. Telif hakları Les Productions Avanti Cine Video Inc'a ve özgün fikir, konsept ve senaryo Guy A.Lepage ait olan dizinin senaryolarının uyarlamasını ise Murat Dişli ve Itır Arda yapmakta. Dizinin reji anlayışı da olayların gerçekliğinin vurgulayan bir biçim olması bakımından alışılmışın çok dışında. Dizi, perşembe akşamları 24.00 kuşağında TürkMax ekranlarında seyircisiyle buluşuyor.

filmadamı

0 yorum: