operim seni heryerinden jacop

20.5.10


Çoğacayip bööle dizinin orasına burasına koyacak kapasitede spoiler ama öyle böyle değil
uçak ne zaman düştü? 6 sene önce... jacob özetle "sizlerin alayı loser olduğu için adaya getirdim" dedi.. buna eyvallah doğrudur. hafif bir kıllanma ile çocukluk halini ziyaret ettiğini düşünürsek bazı adayların, devamında yaşayacakları hayatta loser olması jacob'ın olası müdahalesine bağlı olabilir diye düşüneebiliriz, de hadi herneyse bu o kadar önemli değil, bu zavallıları en nihayetinde adaya topladın;

peki ey piç jacob:

1- madem olağanüstü bir organizasyon yeteneğin var, neden sadece gerekli kişileri değil de, söz konusu oceanic uçuşunda sydney'den l.a.'e uçan onlarca masum vatandaşı da heba ettin?.. hiç potansiyel aday olmayan zavallılar sen 3-5 tane götü boklu adayı getirmek için mi öldü?

2- ne sikime 6 sene bekledin de, o da bir kül alevi sönene kadar sürecek zaman içinde açıkladın bu gizemi (açıklamada da bir bok yok:" adayı korumak için bir kişi lazım")? daha ilk günden topla elemanları: "arkadaşlar böyleyken böyle" diye uzun uzun izah et.. en son saniyeye sıkıştırmaya ne lüzum var?.. illa o 6 senede yaşananları yaşayınca kıvama gelecekler diyeceksen, velev ki denizaltı patlamayla batarken, sadece lapidus, sayid, jin ve sun değil de alayı balıklara yem olsa o zaman naapacaktın?

3- black smoke teker teker indirme gayretinde hepsini belli ki, ayrıca adaylara da dokunamıyor direkman.. e bizim daum bile son saniyeyi beklemiyor oyuncu değiştirmek için, 70'te de olsa, 80'de de olsa en az bir 10-15 dakika kala bir şeyler yapmaya çalışıyor.. bu 6 senelik maç oğlum, göz göre göre heba ettirdin herkesi... tek icraatın, tebeşirle adını çizmek... oldu canım, anladım ben seni.

senin kadar organizasyon, müdahale şansı olup ta pasif olan bir ikinci gerzek var mı la dünyada? ki koca adayı koruman da lazımken üstelik?...

4- uçak muçak düşürmeden, madem yetip gidebiliyorsun dünyada istediğin noktaya, al getir elemanları, "arkadaşlar böyle böyle bir durum var, yerseniz.." de ha hiçbiri yanaşmıyor mu yerine geçmeye? ya bunları siktir et gidip yeni adaylar bul adaya, azıcık sakal at, "ortamın kralı var burada, tertemiz ada, yiyecek içecek bol, hatun vs istersen hemen uzayıp getirtiriz (ki yapabiliyor işte dünyaya indikçe istediğini alsın gelsin), yediğin önünde yemediğin ardında" de, millet birbirini çiğner.. en kötü evsiz, sokakta yaşayan kaç yüz tane zavallı balıklama atlar.. nedir yani? aday mı yok adayı korumaya milyarcası açlıktan kırılan koca dünyada?.. ya da diyelim illa bunlar olacak, neden birbirine kırdırıyorsun senelerce milleti?.. en basitinden benjamin seni bir kere görmeden tapınma noktasında idi, ver benjamin'e görevi, emekli albay'ın yazlık site yönetimine 10 basardı icraatları.. ama yok.. bekle mal gibi 6 sene..

senin mantığına, kafanın içine tüküreyim... sefil ettin bizleri de, heba ettin... aha da kaldı bir tek final... en sonunda konuşacaktım ama yok artık isyan ettirdin bünyemi... ne olursa olsun final beni kesmeyecek.

0 yorum: